| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Tritty 200 Aqua - Ek Metallic Svart |
| Yta: | Laminat |
| Tjocklek: | 8 mm |
| Bredd: | 193 mm |
| Längd: | 1.282 mm |
| Slitage klass: | 33 |
| Slitage garanti: | 25 år |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja, 5G |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 1,98 m2 |
| Andet: | Laminatgolv från en av världens ledande tillverkare |
| Varunummer: | 05 544772 (40) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte en hel golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 2341909 |
Beskrivning
Flott mörkt HARO laminatgolv med en rustik modern svarttonad trälook, som kommer att göra golvet till ett fint blickfång varhelst det läggs.
Laminatgolvet är designat för att motstå den dagliga slitage och bevara sin skönhet i många år. Golvet kan användas både i privata hem och kommersiella miljöer.
Golvet är utrustat med ett TopConnect klicksystem, vilket gör det lätt och enkelt att montera golvet.
Tritty 200 Aqua är en aqua laminat med extra skydd mot fukt och har en slitgaranti på 25 år.
Till detta laminatgolv passar:
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Active
För att fräscha upp golvet: Clean & Green Aqua Shield

