| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Tritty 200 Aqua - Ek Emilia Puro |
| Yta: | Laminat |
| Tjocklek: | 8 mm |
| Bredd: | 193 mm |
| Längd: | 1.282 mm |
| Slitage klass: | 33 |
| Slitage garanti: | 25 år |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja, 5G |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 1,98 m2 |
| Andet: | Laminatgolv från en av världens ledande tillverkare |
| Varunummer: | 05 540243 (150) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte ett helt golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 2100936 |
Beskrivning
Tritty 200 Aqua Ek Emilia Puro är ett vackert modernt laminatgolv med ett otroligt verklighetstroget naturligt ekträlook.
Laminatgolvet är slitstarkt och kan användas i såväl den privata bostaden som till en lång rad olika affärsändamål. Eftersom laminatgolvet är en aqua laminat och har extra skydd mot fukt är det ett bra val i t.ex. köket och tvättstugan.
Laminatgolvet har ett modernt klicksystem och har en slitgaranti på 25 år.
Till detta laminatgolv passar:
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Active
För att fräscha upp golvet: Clean & Green Aqua Shield

