| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Tritty 200 Aqua - Ek Flavia Puro |
| Yta: | Laminat |
| Tjocklek: | 8 mm |
| Bredd: | 193 mm |
| Längd: | 1.282 mm |
| Slitage klass: | 33 |
| Slitage garanti: | 25 år |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja, 5G |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 1,98 m2 |
| Andet: | Laminatgolv från en av världens ledande tillverkare |
| Varunummer: | 05 544769 (191) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte ett helt golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 2341906 |
Beskrivning
Detta vackra laminatgolv har en klassisk ljus eklook. Tritty 200 Aqua Ek Flavia Puro är i plankformat med 4-sidig fas.
Det finns en 25-års slitagegaranti på detta golv vid användning i privat hem. Golvet är en aqua laminat och är särskilt lämpligt för exempelvis köket, tvättstugan eller entrén.
Laminatgolvet är utrustat med ett TopConnect klicksystem, vilket gör det enkelt att montera golvet, även för dig utan golvläggningserfarenhet.
Till detta laminatgolv passar:
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Active
För uppfriskning av golvet: Clean & Green Aqua Shield

