| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Tritty 200 Aqua - Ek Sicilia Puro |
| Yta: | Laminat |
| Tjocklek: | 8 mm |
| Bredd: | 193 mm |
| Längd: | 1.282 mm |
| Slitage klass: | 33 |
| Slitage garanti: | 25 år |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja, 5G |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 1,98 m2 |
| Andet: | Laminatgolv från en av världens ledande tillverkare |
| Varunummer: | 05 537370 (630) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte ett helt golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 1968653 |
Beskrivning
Detta moderna HARO laminatgolv har ett vackert naturligt ekträlook. Golvet är i plankformat och har några fina långa brädor, vilket tydligt syns med de 4 sidors fas.
Golvet Ek Sicilia Puro har en slitklass 33 och har en slitgaranti på 25 år. Laminatgolvet har ett praktiskt modernt klicksystem för enkel och smidig montering.
Laminatgolvet är en aqua laminat och har extra skydd mot fukt. Golvet är därför ett utmärkt val i köket och tvättstugan.
Till detta laminatgolv passar:
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Active
För att fräscha upp golvet: Clean & Green Aqua Shield

