| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Tritty 200 Aqua - Ek Flavia Natur |
| Yta: | Laminat |
| Tjocklek: | 8 mm |
| Bredd: | 193 mm |
| Längd: | 1.282 mm |
| Slitage klass: | 33 |
| Slitage garanti: | 25 år |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja, 5G |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 1,98 m2 |
| Andet: | Laminatgolv från en av världens ledande tillverkare |
| Varunummer: | 05 544766 (830) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte ett helt golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 2341903 |
Beskrivning
Detta vackra laminatgolv från tyska HARO har ett naturligt och otroligt verklighetstroget ekträlook.
Laminatgolvet är i plankformat med 4 sidor fas och har det praktiska moderna klicksystemet, TopConnect för enkel och smidig montering.
Golvet Ek Flavia Natur är i slittålighetklass 33 och kan användas både i den privata bostaden samt till olika affärsändamål.
Laminatgolvet är en Aqua laminat och är extra motståndskraftigt mot fukt.
Golvet har en slittålighetsgaranti på 25 år.
Till detta laminatgolv passar:
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Active
För uppfriskning av golvet: Clean & Green Aqua Shield

