| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Tritty 200 Aqua - Ek Metallic Natur |
| Yta: | Laminat |
| Tjocklek: | 8 mm |
| Bredd: | 193 mm |
| Längd: | 1.282 mm |
| Slitage klass: | 33 |
| Slitage garanti: | 25 år |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja, 5G |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 1,98 m2 |
| Andet: | Laminatgolv från en av världens ledande tillverkare |
| Varunummer: | 05 544775 (831) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte ett helt golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 2341912 |
Beskrivning
Skönt HARO laminatgolv med ett rustikt och unikt utseende inspirerat av träslaget ek.
Laminatgolvet är i plankformat med 4 sidor fas och har ett praktiskt modernt klicksystem för enkel och smidig montering.
Laminatgolvet är motståndskraftigt mot vatten och ett praktiskt val i köket, tvättstugan, entrén och liknande platser.
Golvet Ek Sicilia Natur är i slittålighet klass 33 och har en slittålighetsgaranti på hela 25 år.
Laminatgolvet är lämpligt för såväl privata bostäder som en lång rad olika kommersiella ändamål.
Till detta laminatgolv passar:
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Active
För uppfräschning av golvet: Clean & Green Aqua Shield

