| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Tritty 200 Aqua - Ek Flavia Rökt |
| Yta: | Laminat |
| Tjocklek: | 8 mm |
| Bredd: | 193 mm |
| Längd: | 1.282 mm |
| Slitage klass: | 33 |
| Slitage garanti: | 25 år |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja, 5G |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 1,98 m2 |
| Andet: | Laminatgolv från en av världens ledande tillverkare |
| Varunummer: | 05 544763 (832) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte ett helt golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 2341900 |
Beskrivning
Rustikt modernt laminatgolv med ett verklighetstro träutseende, som är en naturtrogen återgivning av ett plankgolv i rökig ek.
Golvet är i slitageklass 33 och kan användas i både den privata bostaden samt till olika affärsändamål.
Laminatgolvet är i plankformat med 4 sidor fas och har ett praktiskt klicksystem för enkel och smidig montering.
Golvet har en slitagegaranti på 25 år samt ett extra skydd mot fukt, vilket innebär att golvet kommer att vara ett utmärkt val i t.ex. köket eller tvättstugan.
Till detta laminatgolv passar:
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Active
För att fräscha upp golvet: Clean & Green Aqua Shield

