| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Tritty 200 Aqua - Valnöt Vario |
| Yta: | Laminat |
| Tjocklek: | 8 mm |
| Bredd: | 193 mm |
| Längd: | 1.282 mm |
| Slitage klass: | 33 |
| Slitage garanti: | 25 år |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja, 5G |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 1,98 m2 |
| Andet: | Laminatgolv från en av världens ledande tillverkare |
| Varunummer: | 05 544778 (833) |
| Viktigt | Om du beställer ett prov måste du vara medveten om att du bara får ett litet prov på golvet, vilket gör att du kan se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du kan beställa max 3 prover av samma vara. Om du beställer fler får du (och betalar för) endast 3 prover. |
| DB siffra | 2341915 |
Beskrivning
Detta fina moderna laminatgolv har en vacker mörk trälook som är en perfekt imitation av trädslag valnöt.
Laminatgolvet är motståndskraftigt mot vatten och är därför ett utmärkt val i köket, tvättstugan, entrén och liknande platser.
Golvet är i planksformat med 4 sidor fas och har ett praktiskt modernt klicksystem för enkel och smidig montering.
Tritty 200 Aqua Valnöt Vario kan både användas i privat bostad och även för olika kommersiella ändamål. Golvet är i slitklass 33.

