| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Tritty 200 Aqua - Ek Akacie Vario |
| Yta: | Laminat |
| Tjocklek: | 8 mm |
| Bredd: | 193 mm |
| Längd: | 1.282 mm |
| Slitage klass: | 33 |
| Slitage garanti: | 25 år |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja, 5G |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 1,98 m2 |
| Andet: | Laminatgolv från en av världens ledande tillverkare |
| Varunummer: | 05 544787 (834) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte ett helt golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 2341924 |
Beskrivning
Detta laminatgolv har en läcker mörk trälook, som är inspirerad av akacieträ. Golvet är i plankformat och har några fina brädor, som syns tydligt då golvet har 4 sidor fas.
Detta HARO Tritty 200 Aqua laminatgolv är lämpligt för dem som gärna vill försöka lägga golvet själva, då det är utrustat med ett praktiskt modernt klicksystem.
Det finns 25 års garanti på detta golv vid användning i privata hem. Golvet är en Aqua laminat och är särskilt väl lämpad för, t.ex. köket och tvättstugan.
Tritty 200 Aqua Akacia Vario är i slitageklass 33 och kan användas i både den privata bostaden samt till olika verksamhetsändamål.
Till detta laminatgolv passar:
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Active
För att fräscha upp golvet: Clean & Green Aqua Shield

