| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Disano Classic Aqua - Ek Sheffield cremevit |
| Yta: | Autentisk |
| Tjocklek: | 9,8 mm |
| Bredd: | 235 mm |
| Längd: | 2.035 mm |
| Slitage klass: | 33 |
| Slitage garanti: | 25 år (privat) |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja, 5G |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 2,39 m2 |
| Andet: | Blauer Engel certifierad |
| Varunummer: | 05 549011 (468) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte ett helt golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 2458986 |
Beskrivning
Ek Sheffield cremevit förenar den klassiska ekträlooket med en fräsch och nutida färgton. Den ljusa, cremevita nyansen tillför rummet en lätthet och ro, medan det naturtroget årespelet ger golvet karaktär och djup.
DISANO Classic Aqua-serien är utvecklad för att motstå vardagens slitage och utmaningar, vilket gör det till ett självklart val i både vardagsrum, kök, tvättstuga och hall. HARO-golvet är i slittålighet klass 33 och är lämpligt för både privata bostäder samt för kommersiellt bruk.
Golvet är enkelt att lägga med det effektiva 5G klicksystemet och passar perfekt för dig som önskar ett stilrent och praktiskt alternativ till ett klassiskt plankgolv i trä.
Till detta HARO Disano-golv passar:
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Natural
För grundrengöring: Clean & Green Active
För uppfräschning av golvet: Clean & Green Aqua Shield

