| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Disano Classic Aqua - Ek Jubilé |
| Yta: | Borstat |
| Tjocklek: | 9,8 mm |
| Bredd: | 235 mm |
| Längd: | 2.035 mm |
| Slitage klass: | 33 |
| Slitage garanti: | 25 år (privat) |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja, 5G |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 2,39 m2 |
| Andet: | Blauer Engel certifierad |
| Varunummer: | 05 549021 (451) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte ett helt golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 2458991 |
Beskrivning
DISANO Ek Jubileum från HARO Disano förenar det rustika uttrycket med en modern, ljus ton. De livliga ådringarna och den borstade ytan ger golvet en rå charm som samtidigt framstår elegant och balanserad.
Classic Aqua-serien är lämplig för montering i det mesta av huset och är ett självklart val i både kök, hall och tvättstuga. Designgolvet är i slitageklass 33 och kan förutom i privata bostäder också användas för en lång rad olika kommersiella ändamål. Golvet har 25 års garanti vid privat användning.
Med 5G klicksystemet är golvet snabbt och enkelt att lägga, oavsett om du är nybörjare eller van vid gör-det-själv-projekt.
Till detta HARO Disano golv passar:
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Natural
För grundrengöring: Clean & Green Active
För uppfräschning av golvet: Clean & Green Aqua Shield

