| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Disano Classic Aqua - Ek Provence creme |
| Yta: | Äkta |
| Tjocklek: | 9,8 mm |
| Bredd: | 235 mm |
| Längd: | 2.035 mm |
| Slitage klass: | 33 |
| Slitage garanti: | 25 år (privat) |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja, 5G |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 2,39 m2 |
| Andet: | Blauer Engel certifierad |
| Varunummer: | 05 548995 (484) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte ett helt golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 2458978 |
Beskrivning
Ek Provence creme från HARO är det ideala valet för dig som önskar ett mjukt och harmoniskt golv med ett naturtroget trälook.
De ljusa undertonerna och fina åremönstren skapar ett lugnt och vackert uttryck som lätt glider in i både moderna skandinaviska och klassiska inredningar.
DISANO Classic Aqua-golvet är inte bara estetiskt vackert, det är också ett praktiskt golvalternativ, vilket gör det perfekt för hemmets mer krävande rum såsom kök och tvättstuga. Golvet är i slittålighet klass 33 och har dessutom 25 års garanti vid privat bruk. Designgolvet kan också användas för en rad kommersiella ändamål.
Golvet har ett 5G klicksystem som dessutom säkerställer enkel och snabb läggning.
Till detta HARO Disano-golv passar:
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Natural
För grundrengöring: Clean & Green Active
För uppfräschning av golvet: Clean & Green Aqua Shield

