| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Disano Classic Aqua - Ek Sheffield gråbrun |
| Yta: | Autentisk |
| Tjocklek: | 9,8 mm |
| Bredd: | 235 mm |
| Längd: | 2.035 mm |
| Slitage klass: | 33 |
| Slitage garanti: | 25 år (privat) |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja, 5G |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 2,39 m2 |
| Andet: | Blauer Engel certifierad |
| Varunummer: | 05 549009 (566) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte ett helt golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 2458985 |
Beskrivning
Haro designgolvet Ek Sheffield gråbrun kombinerar kalla gråtoner med varma bruna nyanser, vilket ger en balanserad och naturlig look. De livliga ådringarna skapar ett fint spel i ytan och tillför rummet en elegant ro.
DISANO Classic Aqua golvet är lämpligt för montering i det mesta av huset och är designat för att motstå vardagens utmaningar. Golvet är i slittålighet klass 33 och kan även användas för många olika yrkesändamål.
Den enkla monteringen med 5G klicksystem gör golvet till ett praktiskt val oavsett om du själv önskar att lägga golvet eller väljer att få en professionell att utföra uppgiften.
Till detta HARO Disano golv passar:
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Natural
För grundrengöring: Clean & Green Active
För uppfriskning av golvet: Clean & Green Aqua Shield

