| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Disano Classic Aqua - Ek Peak greige |
| Yta: | Borstat |
| Tjocklek: | 9,8 mm |
| Bredd: | 235 mm |
| Längd: | 2.035 mm |
| Slitage klass: | 33 |
| Slitage garanti: | 25 år (privat) |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja, 5G |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 2,39 m2 |
| Andet: | Blauer Engel certifierad |
| Varunummer: | 05 549027 (518) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte ett helt golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 2458994 |
Beskrivning
DISANO designgolvet Ek Peak greige från HARO kombinerar färgerna grå och beige i en harmonisk greige-ton som skapar ett modernt och sofistikerat uttryck.
Den borstade ytan framhäver trälookets naturliga struktur och ger ytan en autentisk känsla, medan de subtila färgskiftningarna tillför djup och karaktär.
Classic Aqua golvet kan läggas i det mesta av huset och är med sina praktiska egenskaper ett självklart val i t.ex. kök och tvättstuga. Med 25 års garanti vid privat bruk får du både ett stilfullt och långvarigt val.
Klicksystemet säkerställer en snabb och enkel montering, så att du lätt kan skapa en helhetslook i hemmet.
Golvet är i slittålighet klass 33 och kan även användas för olika yrkesändamål.
Till detta HARO Disano golv passar:
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Natural
För grundrengöring: Clean & Green Active
För uppfräschning av golvet: Clean & Green Aqua Shield

