| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Disano Classic Aqua - Ek Sheffield puro |
| Yta: | Äkta |
| Tjocklek: | 9,8 mm |
| Bredd: | 235 mm |
| Längd: | 2.035 mm |
| Slitage klass: | 33 |
| Slitage garanti: | 25 år (privat) |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja, 5G |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 2,39 m2 |
| Andet: | Blauer Engel certifierad |
| Varunummer: | 05 549013 (496) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte ett helt golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 2458987 |
Beskrivning
Ek Sheffield puro från HARO är ett ljust, modernt designgolv i ekträlook med mjuka ådringar som ger rummet en lugn och harmonisk atmosfär.
Det autentiska ekträlooket framhäver golvets estetiska kvaliteter, medan ytan är skapad för att kunna motstå vardagens slitage i både privata hem och för en rad olika kommersiella ändamål.
DISANO Classic Aqua-golvet är lämpligt för de flesta av husets rum och kan läggas i både kök och tvättstuga.
Golvet har 25 års garanti vid privat bruk, samt ett praktiskt klicksystem som gör monteringen enkel och snabb.
Till detta HARO Disano-golv passar:
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Natural
För grundrengöring: Clean & Green Active
För uppfriskning av golvet: Clean & Green Aqua Shield

