| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Disano Classic Aqua - Ek Picardie puro |
| Yta: | Autentisk |
| Tjocklek: | 9,8 mm |
| Bredd: | 235 mm |
| Längd: | 2.035 mm |
| Slitage klass: | 33 |
| Slitage garanti: | 25 år (privat) |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja, 5G |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 2,39 m2 |
| Andet: | Blauer Engel certifierad |
| Varunummer: | 05 549005 (482) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte ett helt golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 2458983 |
Beskrivning
DISANO Classic Aqua Ek Picardie puro ger ett ljust och mjukt uttryck till hemmet med sin fina balans mellan varma sandtoner och subtila ådringar, som gör att golvet till förväxling liknar ett äkta trägolv.
Den enkla och naturtrogna designen skapar en lugn atmosfär som passar perfekt till både moderna och klassiska inredningar. Den autentiska ytan framhäver trälookets estetik, medan den ljusa färgen gör rummet mer öppet och inbjudande.
HARO designgolvet är lämpligt för de flesta av hemmets rum, vilket ger flexibilitet att använda det i både vardagsrum, sovrum, köket och tvättstugan. Dessutom kan golvet användas för olika kommersiella ändamål.
Med 25 års garanti vid privat bruk får du ett golv som kombinerar stil, funktionalitet och hållbarhet.
Till detta HARO Disano golv passar:
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Natural
För grundrengöring: Clean & Green Active
För uppfräschning av golvet: Clean & Green Aqua Shield

