| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Disano Classic Aqua - Ek Provence puro |
| Yta: | Äkta |
| Tjocklek: | 9,8 mm |
| Bredd: | 235 mm |
| Längd: | 2.035 mm |
| Slitage klass: | 33 |
| Slitage garanti: | 25 år (privat) |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja, 5G |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 2,39 m2 |
| Andet: | Blauer Engel certifierad |
| Varunummer: | 05 548999 (478) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte ett helt golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 2458980 |
Beskrivning
Ek Provence puro från HARO framhäver en harmonisk kombination av ljusa gyllene toner och mjuka ådringsmönster, som ger golvet ett tidlöst och inbjudande uttryck.
Den naturtrogna trästrukturen tillför värme och karaktär till rummet, utan att dominera inredningen. Den ljusa färgen förstärker känslan av rymd och passar både till klassiska och moderna stilar.
Eftersom DISANO Classic Aqua golvserien är lämplig för montering i de flesta av bostaden och har en hög motståndskraft mot fukt, kan golvet tryggt läggas i både kök, tvättstuga och andra liknande rum. Designgolvets praktiska egenskaper och höga slitstyrka innebär också att golvet kan användas för många olika kommersiella ändamål.
Det smarta klicksystemet gör monteringen enkel, även om du inte har stor erfarenhet av golvläggning.
Till detta HARO Disano golv passar:
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Natural
För grundrengöring: Clean & Green Active
För uppfräschning av golvet: Clean & Green Aqua Shield

