| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Disano Classic Aqua - Ek Phoenix |
| Yta: | Borstad |
| Tjocklek: | 9,8 mm |
| Bredd: | 235 mm |
| Längd: | 2.035 mm |
| Slitage klass: | 33 |
| Slitage garanti: | 25 år (privat) |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja, 5G |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 2,39 m2 |
| Andet: | Blauer Engel certifierad |
| Varunummer: | 05 549023 (444) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte en hel golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 2458992 |
Beskrivning
DISANO Classic Aqua Ek Phoenix kombinerar varma honungstoner med naturtro markanta ådringar och livliga knutar, som ger golvet en autentisk och rustik prägel.
Den borstad ytan påminner förvillande om träets naturliga struktur, vilket skapar en djuphet i uttrycket som passar perfekt till både mysiga lantliga miljöer och moderna, naturinspirerade hem.
HARO designgolvet är lämpligt för montering i större delen av huset, så att du kan njuta av det vackra ekträsliknande utseendet i kök, tvättstuga och liknande rum. Golvet kan också användas för en lång rad olika kommersiella ändamål.
Med 25 års garanti vid privat bruk får du en lösning som både är vacker och hållbar i många år framöver.
Till detta HARO Disano golv passar:
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Natural
För grundrengöring: Clean & Green Active
För uppfriskning av golvet: Clean & Green Aqua Shield

