| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Disano Classic Aqua - Ek Sheffield natur |
| Yta: | Äkta |
| Tjocklek: | 9,8 mm |
| Bredd: | 235 mm |
| Längd: | 2.035 mm |
| Slitage klass: | 33 |
| Slitage garanti: | 25 år (privat) |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja, 5G |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 2,39 m2 |
| Andet: | Blauer Engel certifierad |
| Varunummer: | 05 549015 (430) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte ett helt golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 2458988 |
Beskrivning
Ek Sheffield natur är ett modernt designgolv som kombinerar klassisk elegans med ett varmt och levande uttryck. De gyllenbruna tonerna och de fina ådringarna skapar en naturlig djup, som ger rummet karaktär och en inbjudande atmosfär.
Ytan är utformad med ett autentiskt ekträlook, som framhäver träets spel och ger ett harmoniskt helhetsintryck, som passar perfekt till både moderna och mer traditionella hem.
Haro designgolvet är lämpligt för de flesta av husets rum, vilket gör det mångsidigt i bruk och säkerställer att du kan skapa ett vackert helhetsintryck i inredningen.
DISANO Classic Aqua golvet levereras med hela 25 års garanti vid privat bruk och är ett säkert val om du önskar ett golv som förblir vackert i många år.
Till detta HARO Disano golv passar:
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Natural
För grundrengöring: Clean & Green Active
För uppfriskning av golvet: Clean & Green Aqua Shield

