| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Disano Classic Aqua - Ek Provence natur |
| Yta: | Äkta |
| Tjocklek: | 9,8 mm |
| Bredd: | 235 mm |
| Längd: | 2.035 mm |
| Slitage klass: | 33 |
| Slitage garanti: | 25 år (privat) |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja, 5G |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 2,39 m2 |
| Andet: | Blauer Engel certifierad |
| Varunummer: | 05 548997 (293) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte en hel golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 2458979 |
Beskrivning
Ek Provence natur är ett vackert designgolv som utstrålar klassisk värme och naturlig elegans. Med sin livliga årestruktur och varma bruna färg ger golvet rummet ett inbjudande uttryck som passar perfekt till många olika typer av inredningar.
De autentiska detaljerna framhäver träets djup och karaktär, vilket skapar en harmonisk atmosfär med massor av personlighet.
DISANO Classic Aqua designgolvet är slitstarkt och lätt att underhålla, vilket gör det till ett praktiskt val i både vardagsrum, kök och andra sällskapsutrymmen.
Med 25 års garanti för privat bruk får du ett golv som kombinerar estetik och hållbarhet i särklass. Golvet är i slitklass 33 och är också lämpligt för en rad olika kommersiella ändamål.
Till detta HARO Disano golv passar:
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Natural
För grundrengöring: Clean & Green Active
För uppfriskning av golvet: Clean & Green Aqua Shield

