| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Disano Classic Aqua - Ek Peak honung |
| Yta: | Borstat |
| Tjocklek: | 9,8 mm |
| Bredd: | 235 mm |
| Längd: | 2.035 mm |
| Slitage klass: | 33 |
| Slitage garanti: | 25 år (privat) |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja, 5G |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 2,39 m2 |
| Andet: | Blauer Engel certifierad |
| Varunummer: | 05 549029 (285) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte ett helt golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 2458995 |
Beskrivning
DISANO Classic Aqua Ek Peak honung är ett golv som kombinerar naturtro charm med en varm och inbjudande glöd. Den gyllene honungsfärgen framhäver de naturtro ådringarna och ger rummet ett uttryck av komfort och kvalitet.
Den borstade ytan tillför struktur, som understryker golvets autentiska karaktär och ger designgolvet ett rustikt, men ändå elegant uttryck.
Resultatet är ett slitstarkt golv som skapar både värme och liv i hemmets inredning, oavsett om det läggs i kök, vardagsrum eller andra sällskapsutrymmen.
Med sin balans mellan klassisk trälook och modern hållbarhet är detta golv ett självklart val för dig som önskar ett naturligt, men samtidigt praktiskt fundament i bostaden. Golvet är i slittålighet klass 33 och är även lämpligt för många olika kommersiella ändamål.
Till detta HARO Disano golv passar:
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Natural
För grundrengöring: Clean & Green Active
För uppfräschning av golvet: Clean & Green Aqua Shield

