| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Disano Classic Aqua - Bjergeg |
| Yta: | Borstat |
| Tjocklek: | 9,8 mm |
| Bredd: | 235 mm |
| Längd: | 2.035 mm |
| Slitage klass: | 33 |
| Slitage garanti: | 25 år (privat) |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja, 5G |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 2,39 m2 |
| Andet: | Blauer Engel certifierad |
| Varunummer: | 05 549019 (283) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte en hel golvplanka. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 2458990 |
Beskrivning
DISANO Classic Aqua Bjergeg från HARO är ett golv som förenar värme, naturlighet och en markant struktur i ett uttryck.
Den djupa honungbruna nyansen och de levande ådrorna ger en autentisk träförnimmelse som skapar en inbjudande atmosfär i både klassiska och moderna hem.
Den borstade ytan efterliknar de fina detaljerna i ekens struktur, vilket tillför extra karaktär och djup till rummet.
Med sin höga slitstyrka och lämplighet för både köket, tvättstugan och liknande rum är golvet en praktisk lösning för hela bostaden samt för en lång rad olika verksamhetsmål.
Till detta HARO Disano golv passar:
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Natural
För grundrengöring: Clean & Green Active
För uppfräschning av golvet: Clean & Green Aqua Shield

