| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Disano Classic Aqua - Berglärk konjakbrun |
| Yta: | Borstat |
| Tjocklek: | 9,8 mm |
| Bredd: | 235 mm |
| Längd: | 2.035 mm |
| Slitage klass: | 33 |
| Slitage garanti: | 25 år (privat) |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja, 5G |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 2,39 m2 |
| Andet: | Blauer Engel certifierad |
| Varunummer: | 05 549031 (281) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte ett helt golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 2458996 |
Beskrivning
Bjerglärk cognacbrun är ett exklusivt golv med en varm och fyllig träfärg som skapar en inbjudande atmosfär i varje rum.
Den naturtrogna strukturen och de borstade detaljerna framhäver de välliknande ådringarna och ger golvet ett livfullt uttryck som andas kvalitet och autenticitet.
Den djupa cognacbruna nyansen tillför både värme och elegans, vilket gör golvet till ett självklart val i allt från moderna hem till klassiska inredningar.
DISANO Classic Aqua designgolvet är inte bara vackert, utan är också särskilt praktiskt med slittålighet klass 33, samtidigt som den höga motståndskraften mot fukt gör golvet lämpligt för exempelvis köket och tvättstugan, vilket ger ännu fler användningsmöjligheter i inredningen.
Till detta HARO Disano golv passar:
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Natural
För grundrengöring: Clean & Green Active
För uppfräschning av golvet: Clean & Green Aqua Shield

