| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Disano Classic Aqua - Sandek |
| Yta: | Borstad |
| Tjocklek: | 9,8 mm |
| Bredd: | 235 mm |
| Längd: | 2.035 mm |
| Slitage klass: | 33 |
| Slitage garanti: | 25 år (privat) |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 2,39 m2 |
| Andet: | Blauer Engel certifierad |
| Varunummer: | 05 549017 (504) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte ett helt golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 2458989 |
Beskrivning
DISANO Classic Aqua Sandeg från HARO är ett golv som kombinerar värme, naturlighet och en markant struktur i ett och samma verklighetstrogna ekträlook. Den djupa träfärgen och de levande ådrorna skapar en naturtrogen träfkänsla som ger en inbjudande atmosfär i både klassiska och moderna hem.
Golvet har en borstad yta som efterliknar de fina detaljerna i ekträets struktur och tillför extra karaktär och djup till rummet. Med sin höga slitstyrka och robusthet är det en praktisk lösning för hela bostaden, inklusive rum som köket och tvättstugan. Golvet är också lämpligt för en lång rad olika verksamhetsändamål.
Designgolvet har ett modernt 5G klicksystem som säkerställer att golvet är lätt att lägga och kan läggas som ett svävande golv.
Till detta HARO Disano golv passar:
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Natural
För grundrengöring: Clean & Green Active
För uppfriskning av golvet: Clean & Green Aqua Shield

