| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Disano LifeAqua XL - Ek Jubilé |
| Yta: | Borstad |
| Tjocklek: | 8,8 mm |
| Bredd: | 235 mm |
| Längd: | 2.035 mm |
| Slitage klass: | 33 |
| Slitage garanti: | 20 år (privat) |
| Fas: | Ja, fas på alla 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 2,87 m2 |
| Andet: | Blauer Engel certifierad |
| Varunummer: | 05 549117 (710) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte ett helt golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 2459038 |
Beskrivning
Detta fina golv från Haro Disano LifeAqua serien är i designen Ek Jubilé. Designen kombinerar stil och funktionalitet på bästa sätt. Golvet är en otroligt verklighetstrogen återgivning av ett plankgolv i träslaget ek.
Designgolvet har en naturlig, varm ton och en naturtrogen trästruktur som ger rummet ett mysigt och exklusivt uttryck.
De breda och långa plankorna med fas på alla 4 sidor framhäver det eleganta ekträlooket och skapar ett harmoniskt helhetsintryck, oavsett om golvet läggs i en privat bostad eller används för kommersiellt bruk.
Designgolvet är utrustat med det praktiska Top Connect klicksystemet, vilket gör det enkelt att lägga golvet. Samtidigt gör korklagret att golvet har en utmärkt gångkomfort och är ljuddämpande.
Till detta HARO Disano golv passar:
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Natural
För grundrengöring: Clean & Green Active
För uppfräschning av golvet: Clean & Green Aqua Shield

