| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Disano LifeAqua XL - Ek Sheffield gråbrun |
| Yta: | Äkta |
| Tjocklek: | 8,8 mm |
| Bredd: | 235 mm |
| Längd: | 2.035 mm |
| Slitage klass: | 33 |
| Slitage garanti: | 20 år (privat) |
| Fas: | Ja, fas på alla 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 2,87 m2 |
| Andet: | Blauer Engel certifierad |
| Varunummer: | 05 549105 (674) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte ett helt golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 2459032 |
Beskrivning
HARO DISANO LifeAqua Ek Sheffield gråbrun ger inredningen ett modernt och samtidigt naturligt uttryck med sina diskreta gråbruna nyanser och realistiska trä-mönster.
Den autentiska strukturen tillför värme och karaktär, vilket gör golvet lämpligt för både ljusa och mer dämpade inredningar.
De breda och långa plankorna med fas på alla sidor understöder golvets eleganta design och ger rummet ett harmoniskt flöde.
Tack vare det enkla 5G klicksystemet kan golvet läggas snabbt och enkelt, medan golvets korklager säkerställer goda ljuddämpande egenskaper och en bra gångkomfort.
Designgolvet är i slittålighet klass 33.
Till detta HARO Disano golv passar:
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Natural
För grundrengöring: Clean & Green Active
För uppfräschning av golvet: Clean & Green Aqua Shield

