| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Disano LifeAqua XL - Ek Picardie puro |
| Yta: | Äkta |
| Tjocklek: | 8,8 mm |
| Bredd: | 235 mm |
| Längd: | 2.035 mm |
| Slitage klass: | 33 |
| Slitage garanti: | 20 år (privat) |
| Fas: | Ja, fas på alla 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 2,87 m2 |
| Andet: | Blauer Engel certifierad |
| Varunummer: | 05 549101 (617) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte en hel golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 2459030 |
Beskrivning
HARO Disano LifeAqua i designet Ek Picardie puro ger rummet ett harmoniskt och ljust uttryck med sitt ljusa naturtro trälook och eleganta, neutrala toner.
Den autentiska strukturen skapar en naturlig och lugn look som passar perfekt till både nordiska och klassiska inredningar.
De breda och långa plankorna med fas på alla fyra sidor framhäver golvets eleganta trälook och ger rummet en rymlig och inbjudande atmosfär.
Designgolvet är lämpligt för både privata bostäder och en rad olika verksamhetsområden. Golvet är i slitageklass 33.
Tack vare det smarta 5G klicksystemet är golvet enkelt och snabbt att lägga. Medan golvets slitstarka yta säkerställer att golvet kan hantera utmaningarna i en hektisk vardag och är lätt att rengöra.

