| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Disano LifeAqua XL - Ek Provence puro |
| Yta: | Äkta |
| Tjocklek: | 8,8 mm |
| Bredd: | 235 mm |
| Längd: | 2.035 mm |
| Slitage klass: | 33 |
| Slitage garanti: | 20 år (privat) |
| Fas: | Ja, fas på alla 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 2,87 m2 |
| Andet: | Blauer Engel certifierad |
| Varunummer: | 05 549095 (606) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte ett helt golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 2459027 |
Beskrivning
HARO-golvet Ek Provence puro förenar ljusa och varma nyanser med en vacker ekträlook, som ger golvet ett harmoniskt och tidlöst uttryck.
Den autentiska strukturen och golvets vackra färgspel tillför rummet en naturlig elegans och skapar en behaglig atmosfär.
De breda och långa plankorna med fas på alla 4 sidor framhäver golvets klassiska design.
Det smarta 5G klicksystemet gör monteringen enkel och snabb. Medan golvets korkskikt säkerställer en god gångkomfort samt att golvet är ljuddämpande.
Golv i DISANO LifeAqua-serien är i slitageklass 33 och kan läggas i de flesta av bostaden samt användas för olika affärsändamål.
Till detta HARO Disano golv passar:
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Natural
För grundrengöring: Clean & Green Active
För uppfräschning av golvet: Clean & Green Aqua Shield

