| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Disano LifeAqua XL - Björk-lärks puro |
| Yta: | Borstat |
| Tjocklek: | 8,8 mm |
| Bredd: | 235 mm |
| Längd: | 2.035 mm |
| Slitage klass: | 33 |
| Slitage garanti: | 20 år (privat) |
| Fas: | Ja, fas på alle 4 sider |
| Klicksystem: | Ja |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 2,87 m2 |
| Andet: | Blauer Engel certifierad |
| Varunummer: | 05 549129 (603) |
| Viktigt | Om du beställer ett prov måste du vara medveten om att du bara får ett litet prov på golvet, vilket gör att du kan se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte en hel golvbräda. Du kan beställa max 3 prover av samma vara. Om du beställer fler får du (och betalar för) endast 3 prover. |
| DB siffra | 2459044 |
Beskrivning
HARO Disano LifeAqua i designet Björk-lärk puro tillförer ditt hem ett levande och karaktärsrikt utseende med sina varma nyanser och naturtroget ådringemärkningar.
Den borstade strukturen tillförer rummet en naturlig, rustik elegans och ger golvet ett levande färgspel, som passar till många inredningstyper.
De breda och långa plankorna med fas på alla 4 sidor framhäver det rustika designet och ger en harmonisk helhetskänsla.
Förutom att vara vackert att se på är golvet även slitstarkt, rengöringsvänligt och har en god gåkomfort.
Med det praktiska 5G klicksystemet är golvet snabbt och enkelt att lägga. Designgolvets korklager betyder att golvet är ljuddämpande.
Golvet är lämpligt för både bostäder och näringsliv.

