| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Disano LifeAqua XL - Ek Phoenix |
| Yta: | Borstat |
| Tjocklek: | 8,8 mm |
| Bredd: | 235 mm |
| Längd: | 2.035 mm |
| Slitage klass: | 33 |
| Slitage garanti: | 20 år (privat) |
| Fas: | Ja, fas på alla 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 2,87 m2 |
| Andet: | Blauer Engel certifierad |
| Varunummer: | 05 549119 (307) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte ett helt golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 2459039 |
Beskrivning
Ek Phoenix designgolvet från HARO kombinerar varma, gyllene nyanser med en levande årestruktur, som ger golvet ett autentiskt och rustikt uttryck, som till förväxling liknar äkta trä.
Den borstade strukturen tillför rummet en naturlig, rustik elegans och skapar en mysig atmosfär som passar perfekt till både moderna och klassiska hem.
De breda och långa plankorna med fas på alla 4 sidor skapar en vacker helhet i rummet.
Golven i DISANO LifeAqua serien är i slittålighet klass 33 och kan läggas i det mesta av bostaden samt användas till olika affärsändamål.
Tack vare det smarta 5G klicksystemet är golvet lätt och snabbt att lägga. Golvets korkskikt ger en god gångkomfort och gör golvet ljuddämpande.
Till detta HARO Disano golv passar:
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Natural
För grundrengöring: Clean & Green Active
För uppfriskning av golvet: Clean & Green Aqua Shield

