| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Disano LifeAqua XL - Sandek |
| Yta: | Borstat |
| Tjocklek: | 8,8 mm |
| Bredd: | 235 mm |
| Längd: | 2.035 mm |
| Slitage klass: | 33 |
| Slitage garanti: | 20 år (privat) |
| Fas: | Ja, fas på alla 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 2,87 m2 |
| Andet: | Blå Engel certifierad |
| Varunummer: | 05 549113 (268) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte ett helt golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 2459036 |
Beskrivning
HARO Disano LifeAqua i designet Sandek för med sig varma sandfärger och ett vackert trä mönster in i hemmet.
Den borstad strukturen tillför rummet en naturlig rustik elegans och ger en behaglig atmosfär som passar många inredningstyper.
De breda och långa plankorna med fas på alla 4 sidor understryker det autentiska utseendet och ger golvet ett lätt och stilfullt helhetsintryck.
Tack vare det praktiska 5G klicksystemet är golvet enkelt och snabbt att lägga. Designgolvet är slitstarkt, rengöringsvänligt och har tack vare det integrerade korklagret en utmärkt gångkomfort. Korklagret innebär också att golvet är ljuddämpande.
Golvet är i slitklass 33 och lämpligt för både privata bostäder och kommersiella lokaler.
Till detta HARO Disano golv passar:
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Natural
För grundrengöring: Clean & Green Active
För uppfräschning av golvet: Clean & Green Aqua Shield

