| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Disano LifeAqua XL - Ek Sheffield natur |
| Yta: | Äkta |
| Tjocklek: | 8,8 mm |
| Bredd: | 235 mm |
| Längd: | 2.035 mm |
| Slitage klass: | 33 |
| Slitage garanti: | 20 år (privat) |
| Fas: | Ja, fas på alla 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 2,87 m2 |
| Andet: | Blauer Engel certifierad |
| Varunummer: | 05 549111 (600) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte en hel golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 2459035 |
Beskrivning
Ek Sheffield natur designgolvet från HARO ger ett tidlöst och varmt uttryck med sina klassiska eknyanser och naturtroget ådring.
Den autentiska strukturen och golvets vackra spel av nyanser tillför rummet en naturlig elegans och skapar en inbjudande atmosfär som passar till många olika inredningstyper.
De breda och långa plankorna med fas på alla fyra sidor framhäver golvets äkta trälook och skapar en harmonisk helhet i rummet.
Med det praktiska 5G klicksystemet är golvet lätt och snabbt att lägga. Bland golvets andra fördelar är den slitstarka ytan och det integrerade korklagret.
DISANO LifeAqua Ek Sheffield natur är i slitklass 33 och kan läggas i det mesta av bostaden samt användas till kommersiellt bruk.
Till detta HARO Disano golv passar:
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Natural
För grundrengöring: Clean & Green Active
För att fräscha upp golvet: Clean & Green Aqua Shield

