| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Disano LifeAqua XL - Ek Picardie natur |
| Yta: | Äkta |
| Tjocklek: | 8,8 mm |
| Bredd: | 235 mm |
| Längd: | 2.035 mm |
| Slitage klass: | 33 |
| Slitage garanti: | 20 år (privat) |
| Fas: | Ja, fas på alla 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 2,87 m2 |
| Andet: | Blauer Engel certifierad |
| Varunummer: | 05 549099 (741) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte en hel golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 2459029 |
Beskrivning
Ek Picardie natur ger ett varmt och inbjudande uttryck med sina djupa naturliga toner och karaktäristiska ådringar, som gör att golvet till förväxling liknar äkta ekträ.
Den autentiska strukturen tillför rummet en klassisk elegans och skapar en mysig atmosfär som passar både moderna och traditionella inredningar.
De breda plankorna med fas på alla fyra sidor framhäver det naturtrogna trälooket och skapar en vacker och harmonisk helhet.
Tack vare det praktiska 5G klicksystemet är golvet enkelt och snabbt att lägga. Tack vare korklagret är golvet ljuddämpande och har en god gångkomfort. Tack vare den slitstarka ytan är golvet lätt att rengöra och underhålla.
HARO DISANO LifeAqua designgolvet är i slitklass 33 och lämpligt för både privata bostäder samt för kommersiellt bruk.
Till detta HARO Disano golv passar:
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Natural
För grundrengöring: Clean & Green Active
För att fräscha upp golvet: Clean & Green Aqua Shield

