| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Disano LifeAqua XL - Ek Provence natur |
| Yta: | Äkta |
| Tjocklek: | 8,8 mm |
| Bredd: | 235 mm |
| Längd: | 2.035 mm |
| Slitage klass: | 33 |
| Slitage garanti: | 20 år (privat) |
| Fas: | Ja, fas på alla 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 2,87 m2 |
| Andet: | Blauer Engel certifierad |
| Varunummer: | 05 549093 (771) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte ett helt golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 2459026 |
Beskrivning
Ek Provence natur kombinerar ekens naturliga färgtoner med ett livfullt åremönster, som ger golvet en naturtroget, varmt och inbjudande prägel.
Den autentiska strukturen framhäver golvets naturtroget färgspel och skapar en mysig, personlig atmosfär i rummet.
De långa plankorna med fas på alla fyra sidor understöder det autentiska uttrycket och tillför rummet ett elegant helhetsintryck.
Tack vare det smarta 5G klicksystemet kan golvet läggas enkelt och snabbt.
Bland golvets andra fördelar är den slitstarka och rengöringsvänliga ytan samt det integrerade korklagret, som säkerställer en god gångkomfort och goda ljuddämpande egenskaper.
Designgolvet är lämpligt för både privata bostäder och kommersiella miljöer.
Till detta HARO Disano golv passar:
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Natural
För grundrengöring: Clean & Green Active
För uppfräschning av golvet: Clean & Green Aqua Shield

