| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Disano LifeAqua XL - Ek Sheffield honung |
| Yta: | Äkta |
| Tjocklek: | 8,8 mm |
| Bredd: | 235 mm |
| Längd: | 2.035 mm |
| Slitage klass: | 33 |
| Slitage garanti: | 20 år (privat) |
| Fas: | Ja, fas på alla 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 2,87 m2 |
| Innehål per pk. | 2,87 m2 |
| Andet: | Blauer Engel certifierad |
| Varunummer: | 05 549103 (801) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte en hel golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 2459031 |
Beskrivning
Ek Sheffield honung från HARO tillför rummet en behaglig värme med sina honungsgula nyanser och naturtroget ådring. Golvets utseende är inspirerat av träslaget ek
Designgolvet ger ett naturligt och charmigt uttryck, som skapar en mysig atmosfär och passar bra i både klassiska och mer moderna hem.
De långa plankorna med fas på alla sidor understryker den eleganta designen och tillför rummet en harmonisk och inbjudande prägel.
Tack vare det smarta 5G klicksystemet kan golvet läggas snabbt och enkelt. Golvets korkskikt säkerställer att golvet är ljuddämpande och har en god gångkomfort.
Designgolvet kan läggas i det mesta av bostaden och är i slittålighet klass 33, vilket betyder att golvet är lämpligt för olika kommersiella ändamål.
Till detta HARO Disano golv passar:
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Natural
För grundrengöring: Clean & Green Active
För uppfräschning av golvet: Clean & Green Aqua Shield

