| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Disano LifeAqua XL - Ek Peak honung |
| Yta: | Borstad |
| Tjocklek: | 8,8 mm |
| Bredd: | 235 mm |
| Längd: | 2.035 mm |
| Slitage klass: | 33 |
| Slitage garanti: | 20 år (privat) |
| Fas: | Ja, fas på alla 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 2,87 m2 |
| Andet: | Blauer Engel certifierad |
| Varunummer: | 05 549125 (871) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte en hel golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 2459042 |
Beskrivning
Designgolvet Ek Peak honung från HARO ger rummet ett levande och varmt uttryck med sina honungsgyllene nyanser och markanta ådringar, det gör att golvet till förväxling liknar äkta trä.
Den borstade ytan framhäver trälookets naturtrogna karaktär och tillför en diskret rustik elegans som passar perfekt till mysiga och personliga hem.
De breda plankorna med fas på alla 4 sidor understöder det naturtrogna färgspelet och ger golvet ett exklusivt utseende. Plankornas längd på 203,5 cm ger golvet ett imponerande utseende, särskilt i större rum.
Med det praktiska 5G klicksystemet kan golvet läggas enkelt och snabbt.
Golv i DISANO LifeAqua serien är lämpliga för både privata bostäder och olika kommersiella ändamål.
Till detta HARO Disano golv passar:
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Natural
För grundrengöring: Clean & Green Active
För uppfräschning av golvet: Clean & Green Aqua Shield

