| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Disano LifeAqua XL - Bjergeg |
| Yta: | Borstad |
| Tjocklek: | 8,8 mm |
| Bredd: | 235 mm |
| Längd: | 2.035 mm |
| Slitage klass: | 33 |
| Slitage garanti: | 20 år (privat) |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 2,87 m2 |
| Andet: | Blauer Engel certifierad |
| Varunummer: | 05 549115 (798) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte en hel golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 2459037 |
Beskrivning
Skapa ett inbjudande hem med HARO DISANO LifeAqua Bjergeg, ett modernt designgolv med en vacker, verklighetstrogen ekträlook. Golvet kombinerar ett autentiskt, rustikt utseende med fördelarna av ett toppmodernt golv.
Golvet består av fina, långa plankor som ger rummet en elegant och öppen känsla. Varje planka är framhävd med en 4-sidig fas, vilket skapar ett naturligt och inbjudande uttryck som fulländar illusionen av ett äkta plankgolv. Tack vare det smarta integrerade 5G klicksystemet är golvet dessutom snabbt och lätt att lägga.
Med ett integrerat korklager får du enastående fördelar: Golvet är både ljuddämpande och ger en god gångkomfort, vilket skapar en behaglig atmosfär. Designgolvet är i slitklass 33 och är lätt att underhålla, då det är rengöringsvänligt.
Golvet är lämpligt för både privata bostäder, där det levereras med 20 års garanti, och för olika kommersiella ändamål.
Till detta HARO Disano golv passar:
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Natural
För grundrengöring: Clean & Green Active
För uppfräschning av golvet: Clean & Green Aqua Shield

