| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Disano LifeAqua XL - Berglärk cognacbrun |
| Yta: | Borstad |
| Tjocklek: | 8,8 mm |
| Bredd: | 235 mm |
| Längd: | 2.035 mm |
| Slitage klass: | 33 |
| Slitage garanti: | 20 år (privat) |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Ja |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 2,87 m2 |
| Andet: | Blauer Engel certifierad |
| Varunummer: | 05 549127 (872) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte ett helt golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 2459043 |
Beskrivning
Söker du ett golv med en varm glöd och ett exklusivt utseende? Se det vackra designgolvet HARO DISANO LifeAqua Björklönn cognacbrun, ett modernt golv med en varm, cognacbrun nyans som skapar en inbjudande atmosfär i vilket rum som helst. Golvet har ett elegant plankformat med fina långa plankor som ger rummet en känsla av djup och exklusivitet.
Varje planka är framhävd med en 4-sidig fas, vilket skapar ett naturtroget och autentiskt trälook som fulländas av den borstad ytan. Golvet känns förvillande som äkta trä och är en fröjd att gå på.
Med det integrerade korklagret får du ett golv som har en fantastisk gångkomfort och är ljuddämpande, så att du får en behaglig akustik i rummet.
Installationen är snabb och enkel med det moderna Top Connect klicksystemet. Med slitageklass 33 och en praktisk uppbyggnad är golvet ytterst slitstarkt och rengöringsvänligt.
Designgolvet är ett idealt och praktiskt val för en hektisk vardag, och det är lämpligt för både bostäder och många olika affärsändamål.
Till detta HARO Disano golv passar:
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Natural
För grundrengöring: Clean & Green Active
För uppfräschning av golvet: Clean & Green Aqua Shield

