| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Disano Project - Ek Provence Creme |
| Yta: | Äkta |
| Tjocklek: | 2 mm |
| Bredd: | 245 mm |
| Längd: | 1.300 mm |
| Slitage klass: | 33 |
| Slitage garanti: | 25 år (privat) |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Nej - Golvet ska fullklistras |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 3,51 m2 |
| Andet: | Blauer Engel certifierad |
| Varunummer: | 05 544938 (509) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte ett helt golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 2341973 |
Beskrivning
Ek Provence creme är ett ljust och modernt designgolv med en vacker, naturtrogen ekträlook i en vacker crèmefärgad nyans. Det fina färgspelet och den naturtrogna yta ger golvet ett harmoniskt och elegant uttryck som passar perfekt till en ljus och skandinavisk inredning.
Golvet karaktäristiska plankutseende med microfasade kanter längs alla fyra sidor skapar ett exklusivt utseende.
Med en tjocklek på endast 2 mm är detta golv ett idealt val för renoveringsprojekt där det finns behov av en stilfull förnyelse med låg bygghöjd.
Designgolvet är en del av HAROs slitstarka Disano Project-kollektion och har en slittålighet på 33, vilket gör det lämpligt för både privata bostäder och kommersiella lokaler med stor daglig trafik.
Därtill är designgolvet helt fritt från både PVC och skadliga mjukgörare, vilket gör det till ett hälsosammare och mer miljövänligt val.
Till detta designgolv passar:
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Natural
För grundrengöring: Clean & Green Active
För uppfräschning av golvet: Clean & Green Aqua Shield

