| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Disano Project - Ek Picardie Puro |
| Yta: | Authentic |
| Tjocklek: | 2 mm |
| Bredd: | 245 mm |
| Längd: | 1.300 mm |
| Slitage klass: | 33 |
| Slitage garanti: | 25 år |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Nej - Golvet ska fulllimmas |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 3,51 m2 |
| Andet: | Blauer Engel certifierad |
| Varunummer: | 05 543398 (44) |
| Viktigt | Om du beställer ett prov måste du vara medveten om att du bara får ett litet prov på golvet, vilket gör att du kan se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte en hel golvbräda. Du kan beställa max 3 prover av samma vara. Om du beställer fler får du (och betalar för) endast 3 prover. |
| DB siffra | 2270075 |
Beskrivning
Skapa en varm och inbjudande atmosfär i ditt hem med Ek Picardie Puro ett elegant designgolv från HARO DISANO Project-serien. Med sina naturtrogna trägolv och unika ådringsmönster för in detta golv estetik och autenticitet i varje rum.
Det perfekta valet för både privata hem och företag, där det ställs höga krav på kvalitet, slitstyrka och hållbarhet. Golvet är hälsosamt för inomhusklimatet, fritt från PVC och mjukgörare, och tillverkat med omtanke för miljön.
Golvet levereras utan klicksystem och måste därför limmas helt på undergolvet. Golvets låga tjocklek innebär att det är idealiskt för renoveringsprojekt.
Ge ditt hem ett stilrent och modernt uttryck med HARO DISANO, där design, komfort och hållbarhet går hand i hand.
Till detta designgolv passar:
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Natural
För grundrengöring: Clean & Green Active
För uppfriskning av golvet: Clean & Green Aqua Shield

