| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Disano Project - Sandeg |
| Yta: | Borstad |
| Tjocklek: | 2 mm |
| Bredd: | 245 mm |
| Längd: | 1.300 mm |
| Slitage klass: | 33 |
| Slitage garanti: | 25 år |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Nej - Golvet ska fullklistras |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 3,51 m2 |
| Andet: | Blauer Engel certifierad |
| Varunummer: | 05 544931 (565) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte en hel golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 2341966 |
Beskrivning
Designgolvet Sandeg har en otroligt verklighetstrogen trälook, som är inspirerad av träslaget ek. Golvet har en autentisk borstad yta, som tillsammans med det vackra färgspelet ger golvet ett rustikt uttryck. Designgolvet är i plankformat med 4 sidor microfas.
Med en tjocklek på bara 2 mm är designgolvet ett utmärkt val för renoveringsprojekt.
Golvet är en del av HAROs Disano Project kollektion och är i slittålighet klass 33, vilket betyder att golvet är lämpligt för både privata bostäder och kommersiella utrymmen.
Golvet är 100% fritt från PVC och mjukgörare.
Till detta designgolv passar:
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Natural
För grundrengöring: Clean & Green Active
För uppfräschning av golvet: Clean & Green Aqua Shield

