| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Disano Project - Ek Provence Natur |
| Yta: | Äkta |
| Tjocklek: | 2 mm |
| Bredd: | 245 mm |
| Längd: | 1.300 mm |
| Slitage klass: | 33 |
| Slitage garanti: | 25 år |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Nej - Golvet ska fullklistras |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 3,51 m2 |
| Andet: | Blauer Engel certifierad |
| Varunummer: | 05 544939 (576) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte en hel golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 2341974 |
Beskrivning
Detta fina moderna designgolv är en del av HAROs Disano Project serie och har ett vackert färgspektrum samt en särskild yta som ger golvet ett vackert och rustikt naturtroget ekträlook. Golvet är i plankformat med 4 sidor microfas. Golvets autentiska yta gör att golvet också känns som trä.
DISANO Project är trots den låga tjockleken på 2 mm mycket slitstarkt och kan därför användas till både företagsprojekt och privata bostäder. Tjockleken gör att golvet är ett självklart val för renoveringsuppgifter.
Med DISANO Project får du inte bara ett golv som är en fröjd för ögat, utan också ett golv som sparar dig tid och pengar på lång sikt.
Till detta designgolv passar:
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Natural
För grundrengöring: Clean & Green Active
För uppfräschning av golvet: Clean & Green Aqua Shield

