| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Disano Project - Ek Picardie Natur |
| Yta: | Äkta |
| Tjocklek: | 2 mm |
| Bredd: | 245 mm |
| Längd: | 1.300 mm |
| Slitage klass: | 33 |
| Slitage garanti: | 25 år (privat) |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Nej - Golvet ska fullklistras. |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 3,51 m2 |
| Andet: | Blauer Engel certifierad |
| Varunummer: | 05 543399 (649) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte en hel golvplanka. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 2270076 |
Beskrivning
Ek Picardie natur är ett modernt och tidlöst designgolv som med sitt harmoniska ekträlook i en vacker, naturlig ton skapar en varm och inbjudande atmosfär. Den lugna färgvariationen och de naturtrogna ådringarna med diskreta kvistar ger golvet ett balanserat uttryck som vackert kompletterar både modern minimalism och klassisk inredning.
De fyra mikrofasade kanterna framhäver elegant varje planka och bidrar till ett vackert och autentiskt helhetsintryck.
Med en tjocklek på endast 2 mm är detta golv särskilt lämpligt för renoveringsprojekt där det finns begränsat utrymme i höjdled.
Ek Picardie natur är en del av HAROs robusta Disano Project-kollektion. Golvet är klassificerat i slitageklass 33, vilket gör det ytterst hållbart och lämpligt för både privata hem och kommersiella lokaler med mycket trafik.
Dessutom är golvet fritt från både PVC och mjukgörare, vilket säkerställer ett hälsosammare och mer miljövänligt inomhusklimat.
Till detta designgolv passar:
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Natural
För grundrengöring: Clean & Green Active
För uppfräschning av golvet: Clean & Green Aqua Shield

