| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Disano Project - Bjergeg |
| Yta: | Borstat |
| Tjocklek: | 2 mm |
| Bredd: | 245 mm |
| Längd: | 1.300 mm |
| Slitage klass: | 33 |
| Slitage garanti: | 25 år |
| Fas: | Ja. 4 sidor |
| Klicksystem: | Nej - Golvet ska fullklistras |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 3,51 m2 |
| Andet: | Blauer Engel certifierad |
| Varunummer: | 05 544937 (722) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte ett helt golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 2341972 |
Beskrivning
Detta praktiska samt moderna designgolv från HARO DISANO Project har både stil samt funktionalitet.
Golvet har ett naturtroget ekträlook och är i planksformat med 4 sidor microfas.
Golvet minimala uppbyggnadshöjd på 2 mm gör DISANO Project Bjerge till ett självklart val för renoveringsuppgifter.
Detta HARO golv har en slitklass på 33 och är dessutom lämpligt för golvvärme.
DISANO Project har inget klicksystem utan ska full-limas i undergolvet.
Till detta designgolv passar:
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Natural
För grundrengöring: Clean & Green Active
För uppfräschning av golvet: Clean & Green Aqua Shield

