| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Disano Project - Ek Sheffield cremevit |
| Yta: | Autentisk |
| Tjocklek: | 2 mm |
| Bredd: | 245 mm |
| Längd: | 1.300 mm |
| Slitage klass: | 33 |
| Slitage garanti: | 25 år |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Nej - Golvet ska fullklistras |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 3,51 m2 |
| Innehål per pk. | 3,51 m2 |
| Andet: | Blauer Engel certifierad |
| Varunummer: | 05 547935 (888) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte ett helt golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 2458963 |
Beskrivning
Gulvet Ek Sheffield cremevit är ett ljust designgolv med en naturtrogen och modern ek-estetik i en cremevit nyans. Det fina färgspelet och den välgjorda yta ger golvet ett harmoniskt och elegant uttryck, som passar perfekt in i ljusa, skandinaviska inredningar. Det karaktäristiska plankutseendet med microfaser längs alla fyra kanter skapar djup och ett exklusivt golvuttryck.
Med en tjocklek på endast 2 mm är detta golv idealt för renoveringsprojekt, där man önskar en stilfull uppgradering.
Gulvet är en del av HAROs Disano Project kollektion och är i slittålighet klass 33, vilket gör det lämpligt för både privat och kommersiellt bruk.
Designgolvet är dessutom helt fritt från PVC och skadliga mjukgörare ett hälsosammare val för både hem och miljö.
Till detta designgolv passar:
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Natural
För grundrengöring: Clean & Green Active
För uppfräschning av golvet: Clean & Green Aqua Shield

