| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Disano Project - Ek Jubilé |
| Yta: | Borstat |
| Tjocklek: | 2 mm |
| Bredd: | 245 mm |
| Längd: | 1.300 mm |
| Slitage klass: | 33 |
| Slitage garanti: | 25 år |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Nej - Golvet ska fullklistras |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 3,51 m2 |
| Andet: | Blauer Engel certifierad |
| Varunummer: | 05 547931 (887) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte en hel golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 2458962 |
Beskrivning
Golv Ek Jubileum är ett modernt designgolv med en varm, beige-grå ekfärgad träyta och markanta ådror som ger golvet en levande och karaktärsfull yta.
Den borstade ytan understryker trälookets naturliga spel, vilket skapar en harmonisk balans mellan rustik charm och modern lätthet. Plankorna är utformade med microfas på alla fyra sidor, vilket framhäver varje enskilt bräda och ger golvet en elegant finish.
Ek Jubileum är en del av HAROs Disano Project-kollektion och klassificerad i slitageklass 33 lämplig för både privat bruk och kommersiella miljöer.
Golvet är 100% fritt från PVC och mjukgörare. Designgolvet är Blauer Engel-certifierat.
Till detta designgolv passar:
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Natural
För grundrengöring: Clean & Green Active
För att fräscha upp golvet: Clean & Green Aqua Shield

