| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Disano Project - Ek Sheffield gråbrun |
| Yta: | Äkta |
| Tjocklek: | 2 mm |
| Bredd: | 245 mm |
| Längd: | 1.300 mm |
| Slitage klass: | 33 |
| Slitage garanti: | 25 år |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Nej - Golvet ska fullklistras |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 3,51 m2 |
| Andet: | Blauer Engel certifierad |
| Varunummer: | 05 549041 (886) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte ett helt golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 2459001 |
Beskrivning
Ek Sheffield gråbrun förenar varma och neutrala nyanser i ett modernt, gråbrunt ekträsmönster som tillför rummet ro och karaktär. Den naturtrogna ytan med autentisk struktur framhäver trälookets ådring och knutar på ett elegant sätt, och de fyra mikrofasade kanterna skapar ett klassiskt plankuttryck med visuell djup.
Med en uppbyggnadshöjd på endast 2 mm är golvet ett självklart val för renoveringsuppgifter.
Designgolvet är en del av HAROs Disano Project kollektion och klassificerat i slitageklass 33. Det gör golvet lämpligt för både privat bruk och kommersiella miljöer.
Golvet är helt fritt från PVC och mjukgörare ett medvetet val för ett hälsosammare inomhusklimat.
Till detta designgolv passar:
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Natural
För grundrengöring: Clean & Green Active
För uppfräschning av golvet: Clean & Green Aqua Shield

