| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Disano Project - Ek Peak greige |
| Yta: | Borstat |
| Tjocklek: | 2 mm |
| Bredd: | 245 mm |
| Längd: | 1.300 mm |
| Slitage klass: | 33 |
| Slitage garanti: | 25 år |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Nej - Golvet ska fullklistras |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 3,51 m2 |
| Andet: | Blauer Engel certifierad |
| Varunummer: | 05 549043 (885) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte ett helt golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 2459002 |
Beskrivning
Ek Peak greige kombinerar en ytterst rustik trälook med moderna färgtoner i greige en stilren blandning av grått och beige. Det iögonfallande färgspelet, ådringarna och de naturtrogna kvistarna ger golvet massor av karaktär och liv, medan den autentiska yta gör det svårt att skilja golvet från äkta trä.
Med sin tjocklek på endast 2 mm är detta designgolv särskilt lämpligt för renoveringsprojekt.
Ek Peak greige tillhör HAROs slitstarka Disano Project kollektion med slitklass 33 och är därmed robust nog för både bostäder och kommersiella utrymmen.
Golvet är dessutom 100 % fritt från PVC och mjukgörare ett sundare och mer miljövänligt val för alla typer av inredning.
Till detta designgolv passar:
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Natural
För grundrengöring: Clean & Green Active
För uppfräschning av golvet: Clean & Green Aqua Shield

