| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Disano Project - Ek Provence puro |
| Yta: | Äkta |
| Tjocklek: | 2 mm |
| Bredd: | 245 mm |
| Längd: | 1.300 mm |
| Slitage klass: | 33 |
| Slitage garanti: | 25 år |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Nej - Golvet ska fullklistras |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 3,51 m2 |
| Andet: | Blauer Engel certifierad |
| Varunummer: | 05 549035 (883) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte ett helt golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 2458998 |
Beskrivning
Ek Provence puro är ett varmt och naturtroget designgolv med tydliga ekträd detaljer i en balanserad, ljus gyllene nyans. Ytan är rik på variation med lätta nyanser och autentiska ådringar, som ger golvet ett levande och naturligt uttryck.
Den realistiska strukturen och de fyra mikrofasede kanterna understryker planklooket och tillför visuell djup till rummet.
Ek Provence puro är en del av HAROs Disano Project kollektion och är i slitageklass 33, vilket gör golvet idealt för både privata hem och kommersiella miljöer.
Designgolvet är helt fritt från PVC och mjukgörare och är därmed ett bra val om du vill skapa en hälsosammare inomhusklimat.
Till detta designgolv passar:
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Natural
För grundrengöring: Clean & Green Active
För uppfräschning av golvet: Clean & Green Aqua Shield

