| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Utseende: | Disano Project - Ek Phoenix |
| Yta: | Borstad |
| Tjocklek: | 2 mm |
| Bredd: | 245 mm |
| Längd: | 1.300 mm |
| Slitage klass: | 33 |
| Slitage garanti: | 25 år |
| Fas: | Ja, 4 sidor |
| Klicksystem: | Nej - Golvet ska fullklistras |
| Golvvärme: | Ja |
| Innehåll per paket: | 3,51 m2 |
| Andet: | Blauer Engel certifierad |
| Varunummer: | 05 547927 (881) |
| Viktigt | Beställer du ett varuprov ska du vara medveten om att du endast får ett litet utsnitt av golvet, som ger dig möjlighet att se golvets utseende och bedöma kvaliteten. Du får inte en hel golvbräda. Du kan max beställa 3 prover av samma vara. Beställer du fler kommer du endast att få skickat (och betala för) 3 prover. |
| DB siffra | 2458960 |
Beskrivning
Ek Phoenix är ett vackert och livligt designgolv med tydliga kvistar och naturtroget ådringsmönster som skapar en autentisk träupplevelse. Den borstade ytan tillför struktur och djup, vilket förstärker golvets naturtroget ekutseende.
Med sin gyllene ton och dynamiska spel passar Ek Phoenix perfekt till både moderna och klassiska inredningar, där man önskar värme och karaktär.
Designgolvets uppbyggnad är endast 2 mm i tjocklek, vilket gör det idealiskt för renoveringsprojekt.
Som en del av HAROs Disano Project-kollektion är golvet i slitageklass 33 och därmed särskilt slitstarkt perfekt för både bostäder och kommersiella miljöer.
Golvet är dessutom helt fritt från PVC och mjukgörare.
Till detta designgolv passar:
För rengöring rekommenderar FlotteGulve.dk
För regelbunden rengöring: Clean & Green Natural
För grundrengöring: Clean & Green Active
För uppfräschning av golvet: Clean & Green Aqua Shield

